[ Новые сообщения · Участники · Правила форума · Поиск · RSS ]

  • Страница 1 из 1
  • 1
Форум » Для ВСЕЙ семьи » На языке оригинала » Украинский язык / Українська мова » Творчі портрети українських композиторів. 1965-1986 (Книги. Видавнича серія)
Творчі портрети українських композиторів. 1965-1986
Elena1951Дата: Четверг, 2022 Июн 16, 19:06 | Сообщение # 1
Группа: Админ

Сообщений: 292
Статус:


Творчі портрети українських композиторів [1965-1986]
Видавнича серія
Опис:
Видавництво „МузичнаУкраїна“ випустило серію „Творчі портрети українських композиторів", яка знайомить найширші кола читачів і шанувальників музики з українськими композиторами. Невеликі за обсягом книжки розповідають про життя і творчий шлях митців.
Місце видання: Київ
Видавництво: "Музична Україна"
Формати: djvu + pdf
Джерело: "Гуртом"
Розмір: 1,02 Гб

Зміст

01.Білаш О.
Опис:
В історії професійної музичної творчості є композитори різного "ґатунку". Твори одних, певне, назавжди залишаться надбанням вузького кола інтелектуальної еліти. Інші, навпаки, догоджають смакам широкої публіки. Найталановитіші знаходять тонкий компроміс між цими двома крайнощами. А є щасливці, кращі твори яких, ледве народившись, назавжди залишають свого автора та йдуть у самостійне життя. Саме до таких митців належить Олександр Іванович Білаш.
Автор: Немирович І.О.
Місце видання: Київ
Видавництво: Музична Україна, 1979
Формати: djvu + pdf
Кількість сторінок: 72

02.Вериківський М.
Опис:
"Митець, свідомий свого покликання", "талановитий заспівувач", "сівач краси і добра", "неспокійний лірик"... Можна б ще і ще продовжити ряд епітетів, якими нагороджували Михайла Івановича Вериківського за життя і з якими він поправу живе у пам'яті народу. Видатний композитор, диригент, педагог, учений, заслужений діяч мистецтв України, він увійшов в історію вітчизняної музичної культури як один з яскравих, самобутніх і активних її творців. М.І.Вериківський володів особливим почуттям причетності до глибинних джерел національного мистецтва. Був першим у відкритті багатьох жанрів в українській класичній музиці.
Автор: Шурова Н.С.
Місце видання: Київ
Видавництво: Музична Україна, 1972
Формати: djvu + pdf
Кількість сторінок: 52

03.Воробкевич С.
Опис:
Серед західноукраїнських композиторів С. Воробкевичу належить почесне місце як невтомному й активному просвітителеві і єдиному в минулому столітті композиторові Буковини. У своїй творчій діяльності він свідомо ставив перед собою завдання будити громадську думку соціально і національно пригнобленого українського народу. Він пристрасно закликав боротися проти відсталості й темряви, що сторіччями сковували народ, проти насильства й експлуатації, постійно відстоював права рідної мови, пісні і самобутньої музичної культури.
Автор: Білинська М.
Місце видання: Київ
Видавництво: Музична Україна, 1982
Формати: djvu + pdf
Кількість сторінок: 47

04.Губаренко В.
Опис:
Віталій Губаренко - один з лідерів укр. "шістдесятників". Його перші опуси сприймалися як знак оновлення української музики. Гостре відчуття катастрофічності буття, відкритий вираз болі, страждань, гіркоти, які були притаманні суспільній свідомості після сталінського "страстного тридцятиріччя", відбилися у музиці Губаренка поруч із образами "світлого майбутнього", мрії. Поступово максимальна інтенсифікація ліричного переживання дозволила істотно поглибити світосприйняття, у якому властива 60-м утопічність трансформується у концепцію безсмертя: людське "я" постає як сукупність "нескінченностей" різної потужності, серед яких найпотужніша є любов.
Автор: Яворський Е.Н.
Місце видання: Київ
Видавництво: Музична Україна, 1971
Формати: djvu + pdf
Кількість сторінок: 51

05.Гулак-Артемовський С.
Опис:
Український композитор,видатний оперний співак і драматичний актор, племінник письменника П.П.Гулака-Артемовського, - він належав до шевченківського покоління суспільних і культурних діячів. Володів багатьма талантами, мав, зокрема, літературний хист і був прекрасним композитором – його опера “Запорожець за Дунаєм” стала першою оперою на національний сюжет в професійній українській музиці і проклала шлях до подальших звершень у цьому жанрі.
Автор: Кауфман Л.С.
Місце видання: Київ
Видавництво: "Музична Україна", 1973
Формати: djvu + pdf
Кількість сторінок: 40

06.Кармінський М.
Опис:
Марк Веніамінович Кармінський належить до плеяди музикантів, творче формування яких відбувалось у п’ятдесяті роки. Розпочавши свій мистецький шлях під наглядом досвідчених музикантів, вони невдовзі стали соратниками своїх наставників. Представників середнього покоління українських радянських композиторів при всій неповторності їх творчих індивідуальностей єднає спільність мистецьких інтересів. їхня творчість охоплює багато музичних форм і жанрів, усі вони тяжіють до масштабних музичних висловлювань в операх,ораторіях, симфоніях, кантатах і водночас багато сил віддають пісенній творчості, роботі в драматичному театрі і в кіно. М. Кармінський написав три опери, симфонічні твори, інтенсивно працював над драматичними спектаклями, музика до яких стала своєрідною лабораторією пошуків в інших музичних жанрах. З театром пов’язане і становлення Кармінського-пісняра. Багато його пісень, які вперше прозвучали в театрі, давно живуть самостійним життям. Від опери через драматичний театр до пісні, від симфонії знову до опери — такі віхи творчого шляху митця.
Автор: Гейвандова К.Н.
Місце видання: Київ
Видавництво: Музична Україна, 1981
Формати: djvu + pdf
Кількість сторінок: 46

07.Кирейко В.
Опис:
Віталій Кирейко – «останній романтик українського мелосу». Його музичні твори базуються на творах класиків української літератури – опера-феєрія «Лісова пісня», опери «У неділю рано зілля копала», «Марко в пеклі», «Вернісаж на ярмарку», балети «Тіні забутих предків», «Відьма», «Оргія», «Сонячний камінь». Віталієм Кирейком написано 9 симфоній, численні твори для хору з оркестром, кантати, ораторії, інструментальні і хорові твори, близько сотні романсів та біля п’ятидесяти фортепіанних творів.
Автор: Майбурова К.В.
Місце видання: Київ
Видавництво: Музична Україна, 1979
Формати: djvu + pdf
Кількість сторінок: 48

08.Кос-Анатольский А.
Опис:
Анатолій Йосипович Кос-Анатольський увійшов в історію вітчизняної музичної культури як один з яскравих, самобутніх і активних її творців. Його піс­ні, хори, вокально-інструментальні твори часто звучать по радіо, на телебаченні, його концерти виконуються знани­ми симфонічними оркестрами, його опери й балети ставляться академічними театральними колективами. У нарисі розповідається про життєвий і творчий шлях відомого композитора .Аналізуються його оперу, балети, концерти, хорові твори, романси,розкриваються особливості творчої індивідуальності. Матеріал ілюстровано нотними прикладами.
Автор: Волинський Й.З.
Місце видання: Київ
Видавництво: Музична Україна, 1965
Формати: djvu + pdf
Кількість сторінок: 76

Автор: Терещенко А.
Місце видання: Київ
Видавництво: Музична Україна, 1986
Формати: djvu + pdf
Кількість сторінок: 81

09.Косенко В.
Автор: Стецюк Р.
Місце видання: Київ
Видавництво: Музична Україна, 1974
Формати: djvu + pdf
Кількість сторінок: 57

10.Леонтович М.
Опис:
Якщо глянути на минуле української музичної культури, то серед славних її діячів особливо яскраво вирізняється Микола Леонтович. Виділяється він на загальному історичному тлі незвичною життєвою долею і на диво самобутнім творчим спадком. Нікому не відомий народний вчитель з Поділля, по суті, самоук за музичними знаннями, він осягнув вершини світового музичного мистецтва, сказав у ньому своє дзвінке й вагоме слово, глибоко розкрив співучу натуру свого народу.
Автор: Гордійчук М.
Місце видання: Київ
Видавництво: Музична Україна, 1974
Формати: djvu + pdf
Кількість сторінок: 63

11.Людкевич С.
Опис:
Станіслав Пилипович Людкевич — перший композитор-професіонал на ЗахіднійУкраїні, значення якого вийшло за рамки місцеві й національні, увійшов в історію музичної культури як видатний композитор, музикознавець, фольклорист, педагог і музично-громадський діяч. У Людкевича творів настільки багато, що нелегко перелічити навіть основні, кращі з них. Два моменти визначають величезну вартість творчості композитора: глибина його задумів і своєрідне, індивідуальне їх здійснення. Характерності й оригінальності стилю Людкевича надає використання переважно карпатського фольклору, лемківського — насамперед. Він — перший на Західній Україні, відіграв роль основоположника головних музичних жанрів і, насамперед, інструментального, симфонічного та камерного.
Автор: Павлишин С. С.
Місце видання: Київ
Видавництво: "Музична Україна", 1973
Формати: djvu + pdf
Кількість сторінок: 56

12.Лятошинський Б.
Опис:
Ім’я Б. М. Лятошинського зв’язане визначними творчими досягненнями українського радянського музичного мистецтва. Більш як за півстоліття своєї композиторської діяльності Лятошинський написав багато талановитих творів у різних жанрах. В його доробку дві опери, п’ять симфоній, чотири симфонічні поеми, три увертюри, чотири оркестрові сюїти, фортепіанний концерт, велика кількість камерних творів, дві кантати, музика до театральних постановок і кінофільмів. Музику Лятошинського можна пізнати з перших тактів. Загально-інтернаціональні риси її органічно синтезуються з колоритом українського мелосу, а згодом насичуються елементами загальнослов’янського музичного фольклору.
Автор: Самохвалов В.
Місце видання: Київ
Видавництво: Музична Україна, 1974
Формати: djvu + pdf
Кількість сторінок: 47

13.Майборода П.
Автор: Кузик В
Місце видання: Київ
Видавництво: "Музична Україна", 1978
Формати: djvu + pdf
Кількість сторінок: 52

14.Нижанківський Н.
Опис:
Творчість Н. Нижанківського розгорнулася в час міжвоєнного двадцятиріччя. Автор камерних, фортепіанних, хорових творів, романсів, обробок народних пісень тощо; критика зараховує Н.Нижанківського до найобдарованіших композиторів 20-х — 30-х рр. 20 ст. Поруч з С. Людкевичем, Ф. Колессою, В. Барвінським, молодими М. Колессою і Р.Сімовичем особа Н. Нижанківського відіграла свою далеко не другорядну роль в музичному мистецтві Галичини. У доборі Нижанківським виразових засобів вирішальну роль відіграли не тільки традиції української і чеської музичних культур. Він вслуховувався в досягнення сучасної йому європейської музики. Звідси — своєрідне відбиття в творчості композитора традицій Дебюссі, динамічний і експресивний тон мислення. Творчий доробок композитора невеликий, але й те, що він створив, свідчить, що перед нами обдарований митець, який з почуттям високої відповідальності перед народом ставився до свого фаху і свого покликання, який прекрасно усвідомлював не лише свій професійний, але й громадянський обов’язок.
Автор: Булка Ю.
Місце видання: Київ
Видавництво: Музична Україна, 1972
Формати: djvu + pdf
Кількість сторінок: 40


15.Ніщинський П.
Опис:
У науково-популярному нарисі розповідається про життя і творчий шлях талановитого українського композитора, автора «Вечорниць», знаменитого хору «Закувала та сива зозуля», перекладача давньо-грецьких епічних поем «Іліада» та «Одіссея» відомого діяча культури П. І. Ніщинського (1932-1896). Адресований широкому колу читачів
Автор: Пархоменко Л..
Місце видання: Київ
Видавництво: Музична Україна, 1989
Формати: djvu + pdf
Кількість сторінок: 64

16.Січинський Д.
Опис:
Денис Січинський належить до найвизначніших західноукраїнських композиторів дожовтневого періоду. Розквіт його творчості припадав на період з 1886 по 1909 роки. За цей час композитор написав оперу, понад сто вокальних та інструментальних творів. Кантати «Лічу в неволі», «Дніпро реве», «Дума про Нечая», романси «Бабине літо», «Як почуєш вночі» та інші завдяки своїй яскравій і глибоко емоційній мелодиці, тісно пов’язаній з народною пісенністю, щирості і безпосередності висловлювання мали величезний успіх ще за життя композитора. Січинський був першим композитором Західної України, який відважився ступити на важкий шлях композитора-професіонала, поклавши початок професіональній музиці, що потім так блискуче розвинулася в творчості С.П.Людкевича та молодшого покоління композиторів, земляків Січинського.
Автор: Павлишин С. С.
Місце видання: Київ
Видавництво: "Музична Україна", 1980
Формати: djvu + pdf
Кількість сторінок: 48

17.Філіпенко А.
Опис:
Аркадій Філіпенко писав у жанрі масової пісні (зокрема, для дітей), камерної музики. Його музику відрізняє мелодизм та національний коло­рит. Твори: опера для дітей «В зеленому саду» (1968), оперети «Голий президент» (1967), «Сто перша дружина султана» (1972), вокально-симфонічна поема «Дума про безсмертного Кобзаря» (на слова П.Тичини, 1960), симфонія «Героїчна поема» (1947), «Концертний вальс» (1957), п'ять струнних квартетів (1939, 1949, 1971, 1977, 1979); твори для хору з оркестром «Мати Вітчизна» (1966), «Ти прекрасна, Батьківщино моя» (1973), «Слава народу» (1975) та ін.; музика до драматичних вистав «Калиновий час», «Чому усміхалися зорі» та ін.; музика до кінофільмів «Урок життя», «Є такий хлопець», «Коли любиш», «Вечори на хуторі біля Диканьки», «Королівство кривих дзеркал», «Варвара Кра­са — дівоча коса», «Золоті ночі»; музика до радіо- і телепередач; хори та пісні, романси.
Автор: Михайлов М.
Місце видання: Київ
Видавництво: Музична Україна, 1973
Формати: djvu + pdf
Кількість сторінок: 50

18.Штогаренко А.
Опис:
Творча спадщина А.Штогаренка охоплює майже всі основні жанри, окрім опери. В основі творчості композитора – великі інструментальні, симфонічні та вокально-симфонічні форми (шість симфоній, симфонічні сюїти, поеми, концерти, кантати). Систематично Штогаренко працював і в жанрі камерно-інструментальної музики (квартети, тріо, сонати, сюїти для окремих інструментів). Значний вклад митець вніс і в розвиток вокальних жанрів. Здобуток творів Штогаренка налічує біля 150 різноманітних вокальних творів (пісенних, романсових, хорових та ансамблевих). Головними рисами його творчості є яскравий мелодизм, монументальність, стрункість форм. Спадщина А.Я. Штогаренка охоплює широкий спектр образів: героїко-епічні, ліричні та жанрово-побутові з використанням різноманітних джерел українського фольклору.
Автор: Виноградов Г.
Місце видання: Київ
Видавництво: Музична Україна, 1973
Формати: djvu + pdf
Кількість сторінок: 42

https://disk.yandex.ru/d/puuZhuhof-cDDQ
Прикрепления: 4999142.png(458.9 Kb)
 
Elena1951Дата: Четверг, 2022 Июн 16, 20:08 | Сообщение # 2
Группа: Админ

Сообщений: 292
Статус:
Стеценко
https://www.aveclassics.net/forum/82-544-1

Ніщинський
https://www.aveclassics.net/forum/82-541-1
 
Форум » Для ВСЕЙ семьи » На языке оригинала » Украинский язык / Українська мова » Творчі портрети українських композиторів. 1965-1986 (Книги. Видавнича серія)
  • Страница 1 из 1
  • 1
Поиск:


Copyright: Интермеццо. Интернет-библиотека классической музыки. © 2011 - 2022
Яндекс цитирования Яндекс.Метрика