[ Новые сообщения · Участники · Правила форума · Поиск · RSS ]

  • Страница 1 из 1
  • 1
Форум » Для ВСЕЙ семьи » На языке оригинала » Украинский язык / Українська мова » Станкович Є. "Коли цвіте папороть". 08.04.2011 - опера (Радіозапис)
Станкович Є. "Коли цвіте папороть". 08.04.2011 - опера
Elena1951Дата: Пятница, 2022 Июн 03, 12:11 | Сообщение # 1
Группа: Админ

Сообщений: 292
Статус:Євген Станкович. "Коли цвіте папороть" - опера (концертне виконання). 08.04.2011
Виконавці:
Національний симфонічний оркестр України, диригент Володимир Сіренко,
Український народний хор імені Григорія Верьовки, диригент Анатолій Авдієвський.
Солісти: Людмила Клименко, Василь Атаманюк, Сергій Гомен, Оксана Нікітюк
Радіозапис по трансляції 8.04.2011 року
Ведуча радіопередачі: Світлана Артеменко

Audio: MP3 48000Hz stereo 96kbps
Тривалість: 00:32:39 + 00:51:19
Розмір: 22,4 мб + 35,2 мб

https://disk.yandex.ru/d/M3FplMGmAPI96g

Фрагмент статті з газети "День"
Євген Станкович. Відлуння ювілею
Наталія СЕМЕНЕНКО, музикознавець
Газета: №187(17.10.2012)

ФОЛК-ОПЕРА «КОЛИ ЦВІТЕ ПАПОРОТЬ» У ПРЕКРАСНОМУ ВИКОНАННІ ХОРУ ім. Г. ВЕРЬОВКИ ТА НАЦІОНАЛЬНОГО СИМФОНІЧНОГО ОРКЕСТРУ УКРАЇНИ ПІД ОРУДОЮ ВОЛОДИМИРА СІРЕНКА СТАЛА НАЙДОРОЖЧИМ ПОДАРУНКОМ ЮВІЛЯРУ ДО ЙОГО 70-РІЧЧЯ.
Уперше композитор повністю почув свій твір «Коли цвіте папороть», який написав ще у середині 1970-х! Нагадаємо, маестро написав фольк-оперу «Коли цвіте папороть» у середині 1970-х, а вперше (повністю) цей твір прозвучав в концертному виконанні 8 квітня 2011 року на фестивалі «Музичні прем’єри сезону» через тридцять три роки після її створення! Так сталося, що автор тоді був за кордоном і не чув свій твір, і от на ювілей його давня мрія здійснилася.
Літературною основою опери стали твори Миколи Гоголя, національний фольклор, героїчний епос і народні обряди. Оперу «Коли цвіте папороть» було написано на замовлення французької концертної фірми «Алітепа» для всесвітньої виставки в Парижі. Прем’єра мала була відбутися 1978 року у Палаці «Україна». Однак після генеральної репетиції тодішня радянська цензура виставу заборонила, автора назвали «націоналістом», декорації та костюми до постановки знищили...
— Фрагментами «Коли цвіте папорть» виконувалася в різних концертах, як у нас, так і в Росії, в Америці та Канаді, — підкреслив Є. СТАНКОВИЧ. — Але це були лише окремі номери, а повністю вона ніколи не була реалізована під такою назвою! Фольк-опера — умовний жанр, оскільки це дійство, що складається з номерів різного плану. Є такі розгорнуті, як «Купала», де задіяно переважно відомі народні тексти, мелодії та пісні, поезія Тараса Шевченка, а також ідеї Миколи Гоголя, пов’язані з «Ніччю на Івана Купала». Цей твір задумувався як жанр нового типу на кшталт вертепу, який був колись в Україні. Дійство, пов’язане з історичними подіями, але з огляду на те, що всього не охопиш і не ввібгаєш у півтори-дві години, вибирали найяскравіші фольклорні скарби, які були на нашій землі... Повірте, навіть у найсокровенніших мріях я не міг собі й уявити такого прекрасного виконання моєї музики, таких щирих привітань, теплих висловлювань на мою адресу від моїх колег, друзів, музикантів, виконавців, — зізнався Євген СТАНКОВИЧ у перерві концертного виконання його знаменитої фольк-опери «Коли цвіте папороть» у Національної філармонії України. Насправді, прекрасне виконання Хором ім. Г. Верьовки і Національним симфонічним оркестром України під орудою Володимира Сіренка стало найдорожчим подарунком ювіляру до його 70-ліття, що урочисто відзначила музична громадськість.
Прикрепления: 2640463.jpg(23.8 Kb)
 
Форум » Для ВСЕЙ семьи » На языке оригинала » Украинский язык / Українська мова » Станкович Є. "Коли цвіте папороть". 08.04.2011 - опера (Радіозапис)
  • Страница 1 из 1
  • 1
Поиск:


Copyright: Интермеццо. Интернет-библиотека классической музыки. © 2011 - 2022
Яндекс цитирования Яндекс.Метрика