Гмиря. «Борис Великий. У променях слави, лещатах страждань». 2021
Радіофільм з серіалу художньо-документальних радіофільмів «Світочі епохи».
Серія 1 (00:48:32).
Не проста, але почасти щаслива дорога від дитинства в бідній багатодітній сім’ї до становлення Бориса Гмирі як неперевершеного оперного співака, котрого наперебій запрошували на роботу найпрестижніші театри України і не лише. Але він залишився на рідній землі, в Київському театрі опери і балету.
Серія 2 (00:29:22).
Життя на окупованій німецькими нацистами території України, де залишився не з власної волі. Знущання ворога. Допомога Бориса Романовича дітям з великого сиротинця в Полтаві. Намагання будь що уникнути вивезення до Німеччини: заворожені співом українця, німці казали Гмирі: "Ми навіть труп Ваш вивеземо".
Серія 3 (00:40:20).
Після війни. Цькування заздрісниками та інтриганами. Спроби піти з Київського театру. Натомість велика любов і повага народу: "Голосом Бориса Гмирі Україна з Богом розмовляє". Велике, на все життя кохання. Звільнення з театру.
Серія 4 (00:35:10).
Велика і напружена робота поза театром. Активна гастрольна діяльність. Шевченкіана Бориса Гмирі.
Серія 5 (00:29:15).
Борис Гмиря – режисер і виконавець головної партії в опері "Моцарт і Сальєрі". Заборона Борисові Гмиря від компартійних органів співати 13 симфонію ("Бабин Яр") Дмитра Шостаковича. Передчасна смерть великого артиста. Міжнародний конкурс вокалістів імені Бориса Гмирі. Незгасна любов народу до Бориса великого.
У ролі Бориса Гмирі – Олександр Ігнатуша
В інших ролях:
Народний артист України Олександр Василенко, актори: Юлія Мелешко, Анна Шевченко, Світлана Гудзь-Войтенко, Петро Філяк, Михайло Чекан, В`ячеслав Глушенко, Андрій Попов, Сергій Труфанов, Дмитро Шегельський, Андрій Любич, Тимур Сіновчук.
Над радіофільмом працювали:
Оповідачі: Ігор Мізер і Неля Даниленко.
Автор сценарію і режисер: Неля Даниленко.
Audio: MP3 48000Hz stereo 96kbps
Розмір: 33,3 мб + 20,1 мб + 27,6 мб + 24,1 мб + 20,0 мб
https://disk.yandex.ru/d/z44GeIJNzFuWXQ